KUUKALENTERI VKO 23, 2025KUUKALENTERI VKO 23

2.-8.6.2025

Kasvava kuu Neitsyestä Skorpioniin

Tervetuloa kesäkuu!! Olemme siis menossa kohti kesäpäivänseisaustam joka on juhannuksena ja päivät sen kun vain sinne asti tuovat meille enemmän ja enemmän valoa. 

Tämä viikko alkaa kuun siirtymisellä Neitsyen maamerkkiin. Se tuo meille paljon järjestelmällisyyttä ja tahtoa tehdä asioita. Mieli voi olla hyvin terävänä ja saat paljon tehtyä. Monet stressaa todella paljon ja alkavat suorittaa asioita. Tiedät, etä vatsasi siinä kohtaa alkaa kiukutella, joten muista pysähtyä ainakin hetkeksi. Muutenkin tarkista millaista ruokaa syöt ja oletko alkanut lipsua jostakin huomaamatta. Olisiko nyt kiva aika aloittaa jokin mukava harrastus joka vie sinut ulos? 

Nyt on mitä parhaimmat istutuspäivät! Kaikki ne jotka kasvavat ylöspäin, kerää yrttejä talteen. Leikkaa tuuheutumista tarvitsevat puskat,  jättäen omenapuut rauhaan. Touhupäivät ovat siis tiedossa monille. Muista kuitenkin että liika kriittisyys vain ärsyttää kun olemme tarkkanäköisen Neitsyen energioissa.  Mene vaikka kampaajalle rentoutumaan!

Kasvava puolikuu tiistaina vielä alleviivaa tätä inventaarion merkitystä. Löytää harmoniaa ympärille ja itseen. 

Keskiviikkona klo 16:38 kuu siirtyy Vaakaan jatkamaan tätä tasapainon hakemista. Teemana sosiaaliset menot, rakkaus, ystävät ja hyvät keskustelut. Toisille se voi tuoda päättämättömyyttä, Merkurius vielä kulkee Kaksosissa ja pitää huolen että vaihtoehtoja pisaa!

Kehossa herkistää alaselkää ja munuaisia, joten juo riittävästi vettä ja käy vaikka hierojalla tällä viikolla! Monet saattavat myös laittaa paikkoja kuntoon vahvistamaan sitä oman pesän fengshuita.

Perjantaina aamusta Venus siirtyy Härkään  seuraavaksi kuukaudeksi nautiskelemaan elämästä. Aitous, lämpö, rakkaus. Visuaalisuus vain vahvistuu meissä. (Tästä oma postaus tulossa)

Lauantaihin heräämme jo Skorpionin syvällisissä energioissa. Meillä alkaa vesipäivät. Täysikuu alkaa jo tehdä tuloaan ja tänä viikonloppuna on todella tärkeää maadoittaa jo itseään. Unet alkavat olla herkillä ja outoja. Ehkäpä tässä ajassa voi myös roihahdella kaikenlaisia tunteita. Monien tunnustellessa syntyjä syviä ja kenties jatkaa sitä inventaariota kotona ja itsessä. Mikä on tarpeellista ja tärkeää. 

Ja sanontahan kuuluu: jos ei heilaa helluntaina, joka on nyt sunnuntaina, niin ei sitten koko kesänä… vai miten se meni?  … jono juhannuksena?!

KUUNTELE MYÖS YOUTUBEN KUUJUTTUJA KUUKALENTERI VKO 23 ENERGIOISTA : https://youtu.be/OsPrROe3I1A

Ihanaa viikkoa sinulle!

error: Content is protected !!