15.-21.9.25
Pimennyskausi vain syvenee entisestään. Kituviikko ja planeetta siirtymät tuovat monille extraväsymystä ja sen takia on hyvä tehdä riittävästi tilaa kalenteriin.
Monille tämä aika on tuonut uutisia ja uusia oivalluksia mihin suuntaan haluaa mennä. Aurinko Neitsyessä on nostanut paljon terveyteen ja arjen juttuihin liittyviä asioita pintaan myös. Oletko sinä ollut enemmän kiinnostunut näistä?
Viikko alkaa kuun kulkiessa omassa Ravun merkissä. Meillä on VESIPÄIVÄT aina keskiviikko aamuun asti klo 8:20. muista kastella kukkaset ja pese ne likaisimmat pyykit. Jos voit niin vältä hiustenpesua. Nautiskele kodista, lempeistä hetkistä. Shaali ja kynttilät! Niin ihanaa! Sitten vielä hyvää ruokaa ja rakkautta niin mitä muuta voisi toivoa? Kuu Ravussa herkistää kuitenkin myös muisteluille ja kyynelille. Anna niiden tulla. Vahvista sinussa olevaa turvaasi. Helposti närästää siis mieli kuin vatsa – katso myös mitä syöt ja miksi.
Keskiviikkona aamusta kuu siirtyy Leijonaan tuomaan monille lisäpuhtia jaksaa tehdä tarpeelliset asiat. Toisille tämä hidastaa vieläkin enemmän, mutta joka tapauksessa nauti näistä päivistä. Olemme sydämenasioiden äärellä. Kuuntele sisintäsi, sano itsellesikin jotain kaunista. Pue jotain värikästä päälle ja hymyile peilikuvallesi. SINÄ OLET IHANA! Rintaranka voi oikutella ja sydän ottaa muutaman lisälyönnin jos liikaa rasitat sitä. Hiukset kun leikkaa nyt, niin ne pysyvät vahvoina.
Torstaina Merkurius siirtyy Vaakaan löytämään tasapainoa ja harmoniaa. Diplomatia on tässä ja monet keskustelut voivat olla ihmissuhteiden äärellä. Mitä tarvitaan, omia rajoja kunnioittaen. Päättämättömyys voi myös nostaa päätään, joten älä ole huolissasi. Toisaalta sinusta voi pulputa kauniita sanoja ja osaat upeasti kuvailla niitä.
Perjantaina Venus siirtyy Neitsyen maamerkkiin toimimaan tarkemmin oman osaamisen ja arvomaailman parissa. Miten se sydän pamppaileekaan kaiken sen äärellä kun voit olla muille hyödyksi ja tehdä. Mutta myös liikaa kriittisyyttä itseä kuin muita kohtaan. Koeta siis ottaa sillä saralla rennosti.
Iltapäivästä kuu siirtyy Neitsyeen ja on sielä koko viikonlopun. Huipentuen sunnuntain osittaiseen auringonpimennykseen kun Uusikuu on Neitsyessä toistamiseen 29°04’ klo 22:54. itse pimennys alkaa jo aikaisemmin, joka ei näy meillä täällä Suomessa. Tästä omapostaus viikonlopulle! Kyllä – luit oikein ❤️
YOUTUBEN KUUJUTTUJA LAAJENMPI KUUKALENTERI KLO 6 —> KUUNNELTAVISSA. https://youtu.be/X-JIEYvw1M0
HIDASTA, KUUNTELE MITÄ TAPAHTUU NIIN ITSESSÄ KUIN MUISSA. KULJETAAN VIRRAN MUKANA!

